Na przełomie lat, świadomość tego, jak powinien odżywiać się pies, bardzo wzrosła. Początkowo psy żywiły się resztkami ze stołu, co bardzo szkodziło ich zdrowiu. Dziś na rynku dostępne są nie tylko zwyczajne, opracowane pod kątem żywienia psów karmy, ale także te specjalistyczne, dostosowane do wieku, czy różnych schorzeń psa.


Karma dla psów jest stosunkowo nowym „wynalazkiem”. Jej historia rozpoczęła się na początku XIX wieku, kiedy to pewien amerykański elektryk opracował karmę składającą się z pszenicy, mięsa i warzyw. Jednak dopiero początkiem XX wieku wymyślono specjalne ciasteczka i chleb dla psów. Kolejnym krokiem była karma sucha i mokra. Z kolei specjalna karma przeznaczona dla szczeniąt to wymysł z lat 60-tych XX wieku.


Na rynku dostępnych jest wiele karm, które zaspokajają potrzeby żywieniowe nie tylko zdrowych psów. Dbają także o zbilansowaną dietę bogatą w odpowiednie składniki w zależności od wieku, rasy, czy schorzeń psa. Karmy są wielokrotnie badane przez lekarzy weterynarii. Specjalnie dla naszych czytelników, przygotowaliśmy ranking najlepszych karm dla psów.


Animonda


Producent zadbał o najwyższą jakość produktów do stworzenia karmy. Bez zbędnych ulepszaczy, konserwantów i produktów modyfikowanych genetycznie. Pod dostatkiem za to białka zwierzęcego, witamin i minerałów. Karma gwarantuje zbilansowaną dietę dla naszego pupila. Producent oferuje karmy dopasowane do różnych potrzeb zwierząt.


Fitmin


To polski producent tworzący karmy z naturalnych, zdrowych składników. Wysoka zawartość minerałów i probiotyków gwarantuje im długie i szczęśliwe życie. Do karmy dodawane jest surowe mięso, dzięki czemu całość zyskuje wyjątkowy smak tak uwielbiany przez psy i koty.


Josera


Producent zapewnia bardzo Seroki wybór karm zarówno do codziennego użytku, jak i tych specjalistycznych. Dzięki 25-leteniemu doświadczeniu wypracowana została receptura, w której skłąd wchodzą składniki najwyższej jakości. Do produkcji suchej karmy nie stosuje się sztucznych barwników, konserwantów i aromatów, a także soi i pszenicy.


Kormotech


Dzięki wysokiej jakości, karmy ukraińskiego producenta Kormotech pozytywnie przyjęły się na rynki na całym świecie. Firma oferuje szeroką gamę karmy suchej, mokrej oraz smakołyków dla psów i kotów dostosowanych do każdego etapu ich życia.


Arion


Belgijskie karmy, które przechodzą szczegółowe testy w laboratoriach producenta. Dzięki temu oferuje on najwyższą jakość żywienia psów i kotów. Karmy nie zawierają szkodliwych konserwantów, sztucznych konserwantów oraz składników modyfikowanych genetycznie. Arion to jeden z liderów na rynku karm dla psów i kotów, a jego znaczącym atutem jest doskonały stosunek jakości do ceny.

Dolina Noteci


Karma polskiego producenta gwarantuje zbilansowane żywienie psa i kota na najwyższym poziomie. Producent oferuje karmy suche i mokre oraz smakołyki z naturalnych, dokładnie przebadanych składników. W ofercie znajdują się karmy dla szczeniąt, psów dojrzałych i seniorów. Dla zdrowych, aktywnych pupili i tych cierpiących na przewlekłe choroby.


Nutrilove


To karma dla wymagających hodowców, którzy szukają tylko produktów wysokiej jakości. Nutrilove to doskonale zbilansowana dieta będąca gwarancją zdrowego i szczęśliwego życia czworonoga. Producent oferuje karmę o wysokiej zawartości białka zwierzęcego i odpowiednich proporcjach tłuszczów, witamin i minerałów. Jeśli dodamy do tego doskonały smak, otrzymujemy karmę idealną dla Twojego pupila.


Brit


To klasa Premium wśród karm dla psów. Producent oferuje hipoalergiczne produkty przeznaczone dla szczeniąt i dojrzałych psów. Dzięki swojej recepturze, dbają o zdrowie psa i wysoką odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Pomagają zwalczyć wiele chorób, zanim te zdążą się rozwinąć. Brit to doskonały wybór dla bardziej wymagających właścicieli psów.

 

najlepsi-producenci-karm-dla-psów