Polacy uwielbiają psy. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie psa odpowiedniego dla siebie. Zarówno kompana do długich, leniwych wieczorów na kanapie, jak i towarzysza sportowych treningów na świeżym powietrzu. W Polsce są jednak rasy wyjątkowo popularne. Zobaczcie, które rasy Polacy najczęściej wybierali w 2020 roku. Kolejność jest przypadkowa.


Siberian Husky


To wyjątkowo żywiołowy pies, ale i bardzo przyjazny. Potrzebuje dużo przestrzeni, a dzienna dawka sportu jest mu niezbędna do dobrego samopoczucia. Sprawdzi się przede wszystkim jako doskonały kompan dla aktywnych właścicieli lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.
 
 

Sznaucer miniaturowy


Bardzo przyjazny, towarzyski i inteligentny pies. Można go nauczyć wielu sztuczek. Dodatkowo to wulkan energii. Niech was nie zmyli mały rozmiar. To nie jest pies „kanapowiec”. Sznaucer uwielbia zabawy w aportowanie, czy chowanie piłki. Może zdziwić również fakt, że to doskonały pies stróżujący. Będzie więc dobrym, rodzinnym kompanem. Nic dziwnego, że to tak często wybierana rasa.

sznaucer-miniaturowy-rasa-2021


Beagle


To dość charakterny pies. Na pewno uparty i samodzielny. Ale jednocześnie bardzo przywiązany do swojej rodziny. To wierny przyjaciel człowieka. Jednak od małego trzeba nauczyć go posłuszeństwa, ponieważ jego myśliwska przeszłość i silny charakter sprawia, że często dąży do stanowiska samca alfa podporządkowując sobie rodzinę.

beagle-rasa-2021


Amstaff


To silna i wytrzymała rasa kojarzona przez większość z groźnym zwierzęciem wykorzystywanym do psich walk. Na szczęście ich wizerunek to także „psie niańki”. Rasa ta wykorzystywana jest nawet w ośrodkach opiekuńczo – pielęgnacyjnych, gdzie pełnią rolę terapeutyczną. Amstaff bardzo przywiązuje się do swojej rodziny i co ciekawe, szczególnie ubóstwia jej najmłodszych członków.

amstaff-rasa-2021


Mops


Mimo grymaśnego wyrazu twarzy, to bardzo radosny i pogodny pies. A do tego idealny kompan do leniuchowania na kanapie. Jeśli jednak zaproponujesz mu wspólną przygodę, ruszy do niej bez zastanowienia. Jest bardzo wierny, a swojego ludzkiego ulubieńca nie odstępuje na krok.

mops-rasa-2021


Westie


Elegancki i dystyngowany pies idealny na wybiegi. To jedna strona medalu. Z drugiej strony, to lubiący figle i psoty przyjaciel rodziny. Westie raczej stronią od obcych ludzi, a do innych psów jest raczej negatywnie nastawiony. Za to ze swoim właścicielem nawiązuje silną więź nie do zerwania. To także bardzo odważny pies o charakterze obronnym.

westie-rasa-2021

 
Labrador Retriever


To niezwykła rasa, która posiada wyjątkową cechę. Jego potężny węch sprawia, że wykorzystywany jest przez służby do poszukiwań narkotyków, ładunków wybuchowych oraz zaginionych osób. Natomiast jako pies domowy, mimo swoich rozmiarów, jest bardzo łagodnym i milusińskim psem, który uwielbia zabawę – szczególnie z najmłodszymi domownikami.

labrador-rasa-2021


Yorkshire Terrier


York jest na podium jeśli chodzi o najpopularniejsze rasy w Polsce. Jego wielkość i rodzinny charakter sprawia, że będzie dobrym przyjacielem domu. Ale niech was wielkość nie zmyli. Yorki to bardzo odważne, a nawet i zadziorne psy. Ich wiara we własne możliwości jest tak silna, że potrafi ogromnemu Dogowi pokazać, gdzie jego miejsce. Dodatkowo, to inteligentne psy, które chętnie się uczą nowych sztuczek.

yorkshire-terrier-rasa-2021


Berneński pies pasterski


To łagodny olbrzym uwielbiający zabawy rodzinne. Bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. Jego instynkt łowiecki jest słabiej wykształcony przez co nie rywalizuje z innymi psami i raczej jest im przyjazny. Jest bardzo inteligentny i opiekuńczy. Trzeba pamiętać jednak, że tylko odpowiednia, dzienna dawka aktywności fizycznej i stymulacji pozwoli mu pozostać spokojnym psem.

pies-berneński-rasa-2021


Owczarek niemiecki


To rasa spotykana w Polsce na każdym kroku. Owczarki to bardzo lojalne i odważne psy o silnej budowie ciała. Ich charakter sprawia, że wykorzystywane są jako psy stróżujące, czy jako towarzysze policyjnych patroli, psy poszukiwawcze i terapeutyczne. Dobrze wychowany i spełniony fizycznie, sprawdzi się także jako wierny towarzysz rodziny z dziećmi.

owczarek-niemiecki-rasa-2021